טיפול בניובורן והדרכת הורים

טיפול בניובורן והדרכת הורים

מתחילים לדבר בשפת התינוקות

הימים הראשונים אחרי הלידה הם בדרך כלל לא פשוטים. יש המון התרגשות, לחץ, לרוב גם כאבים מהלידה הטריה, לעיתים מההנקה, מהעייפות ומהקצב המסחרר שבו הדברים משתנים. הפרק הזה נותן אוויר לנשימה לצד כלים פרקטיים שיעזרו ויקלו עליכם מאד. 
תינוקות לא מגיעים עם ספר הוראות למרות שיש כל כך הרבה דברים שצריך לדעת והאינטואיציה לא תמיד מצליחה להשמיע את קולה, בייחוד בהתחלה. 
אתם מגיעים הביתה עם אוצר חי – איך מתמודדים? מה עושים? 

מירי לב אחות פרטית ודולה עושה לנו נחת עם טיפים לאמבטיה הראשונה, שיכולה להיות חוויה נעימה לכולם ועוזרת לנו להנחיל הרגלים חדשים. 
שלומית שוסטר מומחית להתפתחות תינוקות והדרכת הורים מלמדת אותנו מה זה עקרון הרצף והטרימסטר הרביעי ושמגע, בייחוד בחודשים הראשונים, הוא צורך הישרדותי (קבלו אישור להתעלם מהזקנה בסופר שאומרת שהתינוק יתרגל לידיים). שלומית תכיר לנו גם את שפת התינוקות דנסטן שהיא למעשה מדריך ממשי לזיהוי הבכי יש קולות שונים שנוכל להבחין ביניהם ולגלות מתי הבכי נובע מרעב, מתי מכאב ומתי מעייפות. 
נדבר גם על המיטחברת – העריסה הנצמדת שמכניסה אל חיינו את הלינה המשותפת אך גם מאד מאד מקלה על הלילות המאתגרים. מונעת את הקימות החוזרות ונשנות אך בעיקר שומרת על החיבור המשמעותי גם לתינוק/ת וגם לאמא. 
נקבל טיפים לעיטוף ולמנשאים (הידעתם שיש דבר כזה יועצת מנשאים??) וכמובן טיפים להתמודדות ושמירה על השפיות כשהגזים מגיעים. נלמד איזה חושים יש לתינוק/ת שלנו ומה החשיבות של שכיבה על הבטן כבר מהימים הראשונים. נכיר את שלבי ההתפתחות. 
טלי שילה, מאמנת הורים, תתן לנו טיפים לאיך להכין את האח או האחות הגדולים לרגע המפגש המרגש אך המלחיץ הזה עם הנכס המשפחתי הדנדש. הטיפים שיעזרו לשלב את הגדולים במתרחש בבית ומניסיון אישי – הטיפים הללו יכולים להוות את הבסיס לקשר האחים הטוב שירקם וגם כמובן מאד מאד להקל עלינו ההורים.
קרן איתן, יוצרת ״שבט אמהות״ תדבר איתנו על זה שצריך שבט כדי לגדל ילדים. ואיך אפשר להקשיב לאינטואיציות שלנו ולא לטבוע בים המידע המבלבל בקבוצות הפייסבוק השונות ובד״ר גוגל. 
לסיכום, הפרק הזה מהווה נחיתה רכה מבית היולדות אל הבית עם טיפים חשובים ומידע שיתן לכם ביטחון ונחת.

שיתוף:

פתיח פרק - 8
נגן וידאו
המומחים בפרק

שלומית שוסטר

מומחית להתפתחות תינוקות והדרכת הורים

קרן איתן

שבט אמהות

טלי שילה

מאמנת ומדריכת הורים

מיטחברת

עריסה נצמדת