מותר ואסור בהריון

מותר ואסור בהריון

תזונה, כושר, תוספי מזון ומה אסור לומר לאישה ההורמונלית

הריון הוא המון דברים: מרגש, מלחיץ, משנה ומשונה אבל בעיקר הוא מבלבל. ואני לא מדברת רק על הטפשת (השינויים שנגרמים למוח) אני מדברת על כל תופעות הלוואי ושלל האיסורים מבחינת תזונה, כושר, מסאזים וכו׳. אנשים המקצוע שמתארחים בפרק הזה עושים לנו סדר בבלבול – מה מותר ומה אסור.
מתי בדרך כלל מתחילות תופעות הלוואי, מהן התופעות הנפוצות ואיזה דברים יכולים לעזור הן שאלות שמעסיקות כל אישה בהריון, הגניקולוג ד״ר רן נגר עונה על הכל ומסביר למה לצפות. 
נושא נוסף שמאד, מאד, מעסיק הריוניות זה נושא התזונה- גם איך לייצר תזונה מאוזנת אבל גם כל האיסורים למיניהם. למה בעצם אומרים שאסור לאכול סושי? או נבטים?! או מוס שוקולד?? עדי וולק דשבסקי תזונאית קלינית ממרכז בריאות האישה בכללית תעניק לנו טיפים לתזונה בריאה ומאוזנת וגם תנפץ כמה מיתוסים נפוצים. 

בנוסף, נדבר על תוספי תזונה חשובים בהריון. 
יחסי מין במהלך ההריון והשינויים בחשק המיני הם גם נושא מעניין אשר מדובר בפרק הזה כאשר ד״ר אנה גלוחוב מגיעה אלינו לאולפן ומסבירה איך השינויים ההורמונליים באים לידי ביטוי והאם היחסי מין בכלל משפיעים על העובר וגם האם זה נכון שסקס בסוף ההיריון מזרז לידה? (ספוילר – מסתבר שזה לא נכון!) 
ונושא נוסף, לא פחות חשוב ואולי בעצם החשוב מכולם זה מה אסור לגבר (ולסביבה) לומר לאישה ההורמונלית! 
גם את מרים לייט שהיא אחות במרכז בריאות האישה בכללית תפגשו בפרק הזה כאשר היא נותנת המלצות בנוגע לכושר ותנועה בהריון – בדגש על טיפים איך למנוע כאבי גב ולהכין את הגוף לשאת את המשקל המתפתח ולהתכונן ללידה שתגיע וכמובן שנשוחח גם על הדרך למנוע סימני מתיחה.
תזונה, כושר, יחסים וכל הדברים שכדאי להקפיד עליהם כבר מתחילת ההריון נמצאים בפרק הזה.

שיתוף:

פתיחה פרק - 2
נגן וידאו
המומחים בפרק

ד״ר רן נגר

גניקולוג מומחה במילדות

עדי וולק דשבסקי

תזונאית קלינית, כללית

ד״ר אנה גלוחוב

רופא וסקסולוגית, כללית

מרים לייט

אחות, כללית