סיור בבית יולדות

סיור בבית יולדות

יוצאים לשטח לראות ולהכיר

לקראת הלידה אנחנו מתחילות לדבר עם כל מי שסביבנו בכדי לנסות לברר איפה כדאי ללדת וזה טוב וחשוב אבל צריך לזכור שהחוויה של כל אחת היא סובייקטיבית. הדרך הכי טובה לגלות מה מרגיש לך נכון זה לעשות בעצמך סיור ולהרגיש. בפרק הזה נצא לסיור ביחד, נפגוש את הצוות ונרגיש.מוכנות? מוכנים? יוצאים לסיור בבית היולדות לניאדו. נראה איך נראה חדר לידה רגיל ואיך נראה חדר לידה טבעי. נשוחח עם איריס חן, מיילדת וותיקה ונגלה איזה עוד אפשרויות יש מלבד אפידורל בכדי לשכך כאבים (גז צחוק למשל ומים שזה האפידורל של הטבע). נדבר גם על האפשרות והיתרונות של לידה במים. 

לאחר מכן, ד״ר יעל ארבל, מנהלת חדרי לידה, תעבור איתנו על מילון מושגים כדי שיהיה לנו מושג מה זה אומר מחיקת צוואר הרחם ומהו השלב הלטנטי. נקבל גם תשובות לשאלות כגון מה קורה כשהעובר לא מתהפך ונמצא במצג עכוז? האם אפשר ללדת לידת תאומים בחדר לידה ולא בניתוח? והאם אפשר ללדת לידה רגילה לאחר ניתוח קיסרי? (ויב״ק) ובאופן כללי נבין מהי הגישה של הצוות המטפל ומתי יכולה להתרחש התערבות רפואית בלידה ואיך זה קורה. נעשה סיבוב גם בפגיה החדשה ואיך גם שם באה לידי ביטוי גישת בית החולים, נשוחח עם הצוות המטפל. 
בסיור הזה נחפש יחד את התשובה לשאלה איך תוכלו לייצר לכם בועה בטוחה ומוגנת שבה יעופו האוקסיטוצינים (הורמון האהבה שמקדם את הלידה) ותוכלו לייצר יחד חווית לידה לא פחות ממדהימה.
לסיכום, סיור פרטי בבית יולדות כולל שיחות אינטימיות עם הצוות.

שיתוף:

פתיח פרק - 5
נגן וידאו
המומחים בפרק

ד״ר יעל ארבל

מנהלת חדר לידה, לניאדו

איריס חן

אחות מיילדת, לניאדו

ד״ר אריה סימנוס

מנהל טיפול נמרץ יילודים, לניאדו

אתי ליטיג

אחות פגיה, לניאדו