הכנה להנקה

הכנה להנקה

למה לצפות בימים הראשונים?

הכנה להנקה היא חשובה מאד לפני הלידה. כדי שאפשר יהיה מראש לדעת מה קורה מתי ובעיקר למנוע מצבים שבהם הדברים מסתבכים (כמו למשל איך להימנע מגודש ואיך למנוע דלקת בשד). 
בפרק הזה נדבר על היתרונות הבריאותיים של ההנקה לתינוק/ת אך גם לאם.
נבקר בלניאדו ונשוחח שם עם יועצת הנקה מוסמכת על הנקה כבר בחדר לידה והזחילה אל השד ונבין מה זה ״קולוסטרום״ (הנוזל הדביק הזה שיש בהתחלה), מתי נכנס החלב ואיך אפשר להימנע מגודש. נלמד לזהות את סממני הרעב של הבייבי (הרבה לפני הבכי) ואיך נוכל לדעת שהחלב בעצם ״מספיק״. 

נתייחס לכך שהנקה לפי דרישה עונה על צרכים רבים מלבד מזון. ונלמד מגוון של תנוחות הנקה (פוטבול, הנקה בשכיבה ועוד) ואיך אלו יכולים לרוקן את השד ולמנוע דלקות. וגם מתי זה הזמן המתאים לפנות אל יועצת לקבלת עזרה. 
מה זה ״ביסוס הנקה״ ומתי בעצם מומלץ לשלב בקבוקים ומוצצים. נדבר גם על תמ״ל, תחליפי חלב. 
ללא ספק הנקה היא הענקה אבל מעבר להכנה הפיזית נעשה משהו שלא עושים בשום מקום אחר וזה – להתכונן גם נפשית לדבר המרוקן והממלא הזה. וכמובן גם לזה שלכל אחד בסביבה תהיה דעה נחרצת על משהו כל כך אינטימי. ומה התפקיד של הגבר בכל סיפור הזה? (ספויילר- תמיכה תמיכה ולמזוג הרבה מים). בואו תתחברו.

לסיכום,
הכנה להנקה היא הכנה פיזית לפעולה עצמה, לתחושות ולאופן שבו זה נעשה אך לא פחות חשובה גם ההכנה הנפשית, לא תמצאו הכנה כזו בשום מקום אחר. 

שיתוף:

פתיח פרק - 6
נגן וידאו
המומחים בפרק

אחיעד שניר

יועצת הנקה IBCLC

מלכה חבלין

יועצת הנקה, מטרנה