הכנה ללידה חלק ב׳

הכנה ללידה חלק ב'

כל הדברים שיכולים לעזור ברגע האמת

דולה, לידה קיסרית, מלונית, מה עושה הגבר בחדר לידה, הכנת התיק לבית יולדות, שימור דם טבורי אלו כל כך הרבה נושאים שלפני ההריון לא ידעתי עליהם כלום. במקום ללכת לאיבוד בגוגל ריכזנו פה פרק שמכיל את כל הידע הזה בצורה מאורגנת, עם מידע מהימן, מאנשי המקצוע הטובים ביותר שקיימים. אז אחרי שדיברנו על תפיסת הלידה, עכשיו נדבר על האיך ועל המה- מה הדברים שיכולים לעזור לכם ברגע האמת, בחדר הלידה. נתחיל עם מירי לב שהיא אחות פרטית ודולה מבוקשת שתסביר לנו מה בעצם התפקיד של הדולה וגם מה בדרך כלל מתרחש בחדר לידה, כולל הסבר על הטפסים שנותנים לכם למלא שם ואיך שומרים על אווירה רגועה בסיטואציה הכל כך מרגשת ומלחיצה הזו. 

אח״כ נשוחח עם נילי מולד שתעשה לנו הכנה ללידה קיסרית – מסתבר שיש המון דברים שאפשר לעשות כדי לייצר גם בלידה קיסרית חוויה טובה ומעצימה (למשל לדעת בדיוק מי נוכח בחדר ניתוח ולדעת שיש אפשרות להניק מיד אחרי אם תרצי ועוד ועוד). נגלה מה ההבדל בין לידה קיסרית אלקטיבית לבין קיסרי חירום ועל איזה דברים אפשר להתעקש בכל מצב. 
סער בן הרוש, מייסד קהילת אבא פגום מגיע אלינו לאולפן עם כללי העשה ואל תעשה לגבר בחדר לידה. 
ובפרק הזה גם תכירו את ליתיק שמספקות לנו הסבר מלא של מה צריך להביא איתנו בתיק ללידה ובתיק לאשפוז (קבלו טיפ ראשון: אלו בעצם שני תיקים נפרדים). 
לידה היא הזדמנות חד פעמית לשמר דם טבורי ולכן תקבלו כאן מידע עדכני ומשמעותי על האפשרות והמשמעות לשמר דם טבורי בטבורית. 
ולבסוף נקפוץ לבקר במלונית של בייבי ליס, נקבל סיור פרטי ונשוחח עם נטלי הורוביץ מנכ״לית המלונית שתענה לנו על השאלה – למה בעצם צריך מלונית והאם זה רק פינוק או שזה חלק מהותי בהחלמת לידה.
הכנה ללידה אצלנו כוללת את ההזדמנות לפגוש את אנשי מקצוע הרלוונטים וללמוד מהניסיון שלהם מה הדברים שאת יכולה לבקש, שאת יכולה להתעקש, כדי לייצר לעצמך ולכם כמשפחה, חווית לידה טובה. תמיד מאחלים ״לידה קלה״ שזה קורה לעיתים רחוקות… אנחנו נאחל וגם נעשה הכל כדי שזו תהיה לידה טובה!

שיתוף:

פתיח פרק - 4
נגן וידאו
המומחים בפרק

מירי לב

אחות פרטית ודולה

נילי מולד

דולה לאחר לידה

סער בן הרוש

מייסד קהילת אבא פגום

נטלי הורוביץ

מנכ״לית מלון בייבי ליס

טבורית

שימור
דם טבורי

ליתיק

תיק ללידה ולאשפוז