רכישת קורס הכנה מקיפה לפני ואחרי הלידה

קורס הכנה מקיפה לפני ואחרי הלידה

נגן וידאו

ריכזנו בקורס הזה, קורס הכנה להורות, תוכן מקיף מרגע הכניסה להריון ועד הכניסה של הבייבי לגן. שירלי טמיר אתכן ואתכם לאורך כל הדרך ומארחת 30 מומחים מדהימים ב200 נושאים שונים. גינקולוג מומחה, תזונאית, פיזיותרפיסטית רצפת האגן, מיילדת, דולה, פסיכולוגית קלינית, מומחית להתפתחות תינוקות, מרפאה בעיסוק, מאמנת הורים ואבא פגום אחד, הם רק חלק מהמומחים שתפגשו בקורס וילמדו אתכם את כל מה שחשוב וצריך לדעת בשנה הראשונה. נעשה סדר, נתארגן, ונתכונן. הכנה מקיפה ללידה – כזו שלא קיימת בשום מקום אחר. 

אך גם הכנה ליום שאחרי הלידה – לחיים עצמם. 
הכל פה ב14 פרקים שתהנו לצפות בהם יחד. 
שבעה פרקים עוסקים בהריון ובהכנה ללידה ושבעה פרקים עוסקים בחיים שאחרי הלידה – טיפול בניובורן ובעצמכם.זו החבילה הכוללת של כל המידע וזו המתנה הכי טובה שתוכלו להעניק לעצמכם ולילד/ה שלכם.המידע הכי עדכני כאן בכדי שתוכלו לקבל את ההחלטות שהכי נכונות עבורכם, כמשפחה.

כל הפרקים בקורס

מזל טוב! יוצאים לדרך. ד״ר רן נגר מומחה לגינקולוגיה ואולטראסאונד עושה לנו סדר במהלך ההריון. מה הן הבדיקות החשובות ומה קורה בין לבין כשהבטן תופחת וגם הדאגות. 

למה בעצם אומרים שאסור לאכול דגים נאים? או נבטים?! ומה לגבי סקס? וכושר? ומה הדברים שכדאי להקפיד עליהם כבר מתחילת הדרך.

האם הלידה נתפסת אצלך כאירוע רפואי או כאירוע טבעי? ולמה? איך לידה מוצגת בסרטים והאם זו המציאות? והכי חשוב – איך תדעי מה מתאים לך? ולכם. תמצאו כאן גם הדרכה לעיסוי פירינאום, נשימות ותנוחות מפי פיזיותרפיסטית רצפת האגן שעוזרת לנו להימנע מקרעים. 

בפרק הזה תמצאו את המדריך עשה ואל תעשה לגבר בחדר לידה! נשוחח גם עם דולה ונבין מה התפקיד שלה ונבחן מה צריך להביא איתנו בתיק. יש פה טיפים ללידה קיסרית, איך אפשר להפוך גם אותה לחווית לידה טובה. ומידע על שימור דם טבורי. וסיור במלונית. הכל בפרק הזה. 

בפרק הזה הצצה לאיך נראה בית יולדות ואיך נראה חדר לידה? ומה זה בעצם חדר לידה טבעי? והאם אפשר ללדת במים? או לקבל גז צחוק? אנשי המקצוע המנוסים לוקחים אותנו לסיבוב בשטח. 

נדבר על הנקה כבר בחדר לידה ונבין מה זה ״קולוסטרום״ (הנוזל הדביק הזה שיש בהתחלה), מתי נכנס החלב ואיך אפשר להימנע מגודש? איך לזהות סממני רעב של הבייבי ואיך להתכונן גם נפשית ולא רק פיזית וטכנית לדבר המרוקן והממלא הזה – הנקה. ומה התפקיד של הגבר בכל סיפור הזה?

בפרק הזה אני לוקחת אתכם לסניף הדגל של מוצצים ועושה לכם שם סדר מה ההבדל בין עריסה, לול ומיטה. מה חשוב לדעת כשבוחרים עגלה. מה היתרון בלקנות סלקל ולא כסא ביטחות מגיל אפס. עם מה אפשר לחכות ומה בכלל לא צריך (מחמם מגבונים בייוש). המון טיפים ורשימת קניות אחת מסודרת.

מגיעים הביתה עם אוצר חי ועכשיו רק נשאר להיות רגועים ולטפל בייצור הזה שיודע כרגע רק לבכות, לינוק ולישון. בעיקר הראשון. איך מתמודדים? מה עושים?

מגיעים הביתה עם אוצר חי ועכשיו רק נשאר להיות רגועים ולטפל בייצור הזה שיודע כרגע רק לבכות, לינוק ולישון. בעיקר הראשון. איך מתמודדים? מה עושים?

מגיעים הביתה עם אוצר חי ועכשיו רק נשאר להיות רגועים ולטפל בייצור הזה שיודע כרגע רק לבכות, לינוק ולישון. בעיקר הראשון. איך מתמודדים? מה עושים?

מה קורה בשישה שבועות משכב לידה ומה קורה ביום שאחרי? הכל על ההחלמה שאחרי ההריון והלידה ותקופת ההסתגלות לתא המשפחתי החדש שלכן/ם. 

רוב הנשים יחוו תופעה שנקראת בייביבלוז בימים שאחרי הלידה, אך יש נשים וגם גברים (!) שיחוו דיכאון עמוק יותר, מתמשך יותר. איך נדע לזהות את התופעה וכיצד ניתן לטפל? 

 

בפרק הזה נפגוש את הרומנטיקה החדשה – כבר לא חופשות ספונטניות או מחוות גרנדיוזיות אלא ״פשוט״ לראות אחד את השניה. רק שזה ממש לא פשוט כשאתם בטירונות הורות. 

 

החיים הופכים לפירה! שלב הטעימות הוא לרוב שלב מבלבל ומלחיץ. ההנחיות כל הזמן משתנות לגבי מתי נכון להתחיל וגם ההכרח לעמוד כל היום במטבח כדי לאדות ולרסק פירות וירקות זה לא כיף גדול. מה בכל זאת יכול לעזור לנו לעשות את זה נכון ולייצר חוויה טובה סביב ההיכרות הראשונה עם מזון מוצק?

זה אחד הרגעים המאתגרים להפקיד את הגוזל שלנו את האוצר החי בידיים אחרות. איך בוחרים גן? או מטפלת? מה כדאי לשאול ולברר? איך לתקשר מול הקטן או הקטנה שלנו את החוויה הזו. ואז כשמתפנה לנו קצת (בדגש על קצת) זמן לעצמנו – לעבוד ולהתאפס על החיים – איך מתנהלים ביעילות? ומה צפוי לנו בשנה הראשונה של הילד/ה בגן? ספויילר מחלות. נשוחח עם רופאת ילדים ונדבר על מה יכול לעזור.